بالا

مزایای پلتفرم مدیریت یادگیری تحت وب در مقابل راهکارهای فعلی

مزایای پلتفرم مدیریت یادگیری تحت وب در مقابل راهکارهای فعلی

مزایای پلتفرم مدیریت یادگیری تحت وب در مقابل راهکارهای فعلی

جامعه آموزشی اهمیت این شعار را درمی‌یابد. از این‌روست که LMS ارزش اجتناب ناپذیری پیدا کرده است. امروزه LMS نداشتن نشان می‌دهد محصلان شما از نظر رقابت با سایر موسسه‌ها بسیار عقب افتاده‌اند.

با این حال موسسه در در فرآیند تصمیم گیری و توافق با چالش‌هایی روبرو می‌شود.

مهم‌ترین این چالش‌ها عبارتند از: هزینه پیاده سازی، زمان مورد نیاز برای بازاریابی، تطبیق پذیری، هزینه کلی مالکیت (TCO)، بازدهی سرمایه گذاری (ROI) و امنیت.

طبق گزارشات اخیر، LMS ابری یا همان SaaS تمام این چالش‌ها را به شکل بهینه‌ای پوشش می‌دهد. در حال حاضر فضای ابری SaaS به عنوان آینده LMS ها (پلتفرم‌‌های مدیریت یادگیری) شناخته می‌شود.

بسیاری از موسسات یک SaaS LMS را ترجیح می‌دهند چرا که هزینه مناسب‌تری دارد و مدیریت آن ساده‌تر است.

یک مدل SaaS یعنی کاهش چشمگیر هزینه مالکیت LMS. چرا که “هزینه‌های پنهان” حذف خواهند شد. مانند هزینه نگهداری یا راه اندازی زیرساخت.

شکی نیست که به مرور Saas LMS انتخاب اصلی موسسات و سازمان‌ها برای اهداف آموزشی‌شان خواهد شد.

 

مزایای LMS ابری

  1. سرعت پیاده سازی

دوره‌ای که ماه‌ها طول می‌کشید تا یک LMS پیاده سازی شود، به پایان رسیده است. با یک پلتفرم مدیریت یادگیری SaaS در عرض یک روز می‌توان شروع به استفاده از پلتفرم کرد.

با یک پلتفرم مدیریت یادگیری SaaS نیازی به درگیر شدن با فرآیند پیاده سازی نیست. چرا که کل زیرساخت آماده است. هرکس تنها نیاز به ساختن حساب کاربری خود دارد.

پلتفرم‌های مدیریت یادگیری ابری مانند یونش به شما این امکان را می‌دهند که به راحتی حساب ساخته و اطلاعات موسسه خود را وارد کنید.

به این ترتیب راحت و بی دردسر پلتفرم مدیریت یادگیری شما راه خواهد افتاد و در زمان و به دنبال آن در هزینه صرفه‌جویی خواهید کرد.

 

  1. هزینه مالکیت پایین‌تر، بازدهی سرمایه گذاری بالاتر

به عنوان یک موسسه، نیازی نخواهید داشت برای زیرساخت، نگهداری، آپگرید و برندینگ هزینه کنید. همه این‌ها منجر به کاهش هزینه مالکیت یا TCO خواهد شد.

در مدل SaaS تمام این هزینه‌ها بر عهده تامین کننده LMS ابری می‌باشد.

مدل SaaS هزینه عملیاتی (OPEX) را به هزینه سرمایه‌ای (CAPEX) تبدیل می‌کند. از این رو وضعیتی برد-برد برای تامین کننده و مصرف کننده محسوب می‌شود.

 

  1. تطبیق پذیری بالا

تطبیق پذیری در این مدل بالاست چرا که زیرساخت مورد نیاز آماده است. در نتیجه تطبیق پذیری در خلال طرح توسعه موسسه آسیب نمی‌بیند.

همچنین، فناوری‌های جدید به کار رفته عدم بروز مشکل در زمان اوج را تضمین می‌کنند.

 

  1. آپگریدهای بی دردسر با دسترسی گسترده

در یک پلتفرم مدیریت یادگیری SaaS، با هر آپگرید تمام اکانت ها آپگرید می‌شوند. بنابراین نیازی نیست موسسه نگران جدیدترین امکانات اضافه شده به پلتفرم باشند. چرا که این فرآیند در SaaS اتوماتیک است.

این دردسر آپگرید به ماژول‌های جدید در گزینه‌های میزبانی شده را از میان میبرد.

همچنین در دنیای رقابتی امروز، هر موسسه نیاز دارد تا جدیدترین اطلاعات و مطالب را در اختیار محصلان خود قرار دهد. یک پلتفرم مدیریت یادگیری ابری این کار را به خوبی انجام می‌دهد. چرا که چنین پلتفرمی معمولا از طریق کامپیوتر، تبلت و گوشی یا هر ابزار همراهی قابل دسترسی است.