بالا

بهترین روش های تبلیغات نوین

بهترین روش های تبلیغات نوین

بهترین روش های تبلیغات نوین

  1. وب سایت ها و وبلاگ ها

اگر مایلید بهترین نوع تبلیغات آنلاین را داشته باشید، پس به یک وب سایت یا وبلاگ نیاز دارید. بیشترین تبلیغات آنلاین موجب می شود مردم مستقیما به وب سایت شما هدایت شوند.

درصد بالایی از کاربران اینترنت، ترجیح می دهند از اینترنت برای یافتن اطلاعاتی در مورد کالا ها یا سرویس هایی که نیاز دارند استفاده نمایند. وب سایت یا وبلاگ شما مانند ویترینی دائمی است که ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته در دسترس می باشد. البته داشتن یک وب سایت به تنهایی برای ایجاد رفت و آمد، راهنمایی و فروش کافی نیست. بلکه باید هدف شما از ایجاد این وبلاگ ۱۰۰ درصد شفاف باشد.

  1. وب سایت های رسانه های اجتماعی

وب سایتهای رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و یوتیوپ پیوسته درحال جستجو برای افزایش درآمدهای تبلیغاتی خود هستند. هردوی آنها جزئیات کاملی از امکانات تبلیغاتی خود بر روی وب سایتشان را فراهم می نمایند.

فیس بوک

فیس بوک به شما امکان می دهد که مخاطبان خود را بواسطه مکان، سن و سال و علایقشان انتخاب نمایید و از تبلغات دارای تصویر و متن ساده استفاده نمایید.

این موجب می شود شرکتهایی که تبلیغات خود را بر روی فیس بوک ارائه می کنند بتوانند:

  • صفحه اینترنتی خود را تبلیغ کنند
  • با تولید تبلیغات مرتبط برای محصولات خود تقاضا ایجاد کنند
  • اتفاقات کاری نظیر ورود کالای جدید یا سالگردها را به صورت عمومی منتشر نمایند

پرداخت می تواند دو گزینه ای باشد هم از طریق ” پرداخت با یک کلیک” یا گزینه ” دلبخواهی “( بازدید کنندگان چه آن را کلیک کنند و چه نکنند تبلیغ را می بینند). شما می توانید یک مبلغ روزانه تنظیم نموده و قادرید هر زمان مایل بودید آن را افزایش یا کاهش دهید.

یوتیوپ

یوتیوب یک میزبان از منابع مانند راهنما های “چگونگی” و کتب آموزشی قابل پخش تبلیغ کنندگان را پیشنهاد می کند که به شما نشان خواهند داد دقیقا چگونه می توانید از طریق آن برای اجرای اولین کمپین موفق بازاریابی خود اقدام نمایید.

توییتر هم اخیرا اعلام کرده که به کاربران اجازه می دهد تبلیغات خدمات شخصی خود را بر روی آن قرار دهند.

نکته مهم اینجاست که هر گونه تبلیغات در شبکه های رسانه های اجتماعی فقط باید به عنوان بخشی از استراتژی رسانه های اجتماعی هماهنگ شده باشد.

  1. بنرها و تبلیغات قابل نمایش

بنرهای نمایشی یا بنر های تبلیغاتی از اولین روشهای عمده در تبلیغات آنلاین بودند. در سال ۲۰۰۹، با توجه به اینکه پرداخت با یک کلیک یا تبلیغات کلید واژه ای به قدرت برتر و فراگیر تبدیل شدند بنرها به کمتر از ۲۳ درصد از تبلیغات آنلاین افول کردند.

بنرهای تبلیغاتی هنوز مزایایی دارند و برای پیشنهادهای ویژه یا تقویت یک نام تجاری مناسب هستند. بنرهای تبلیغاتی، تبلیغات کوچکی هستند که معمولا به اشکال مستطیلی متفاوتی تهیه می شوند. آنها در وب سایتها ظاهر می شوند و بعنوان یک لینک مستقیم به وب سایت تبلیغ کنندگان بکار می روند: وقتی شما روی یک بنر تبلیغاتی کلیک می کنید مرورگر شما مستقیم شما را به آن سایت وصل می کند.

شهرت بنرهای تبلیغاتی تا حدی به این حقیقت وابسته است که تولید و انتشار آنها به سادگی انجام می شوند.

بعلاوه به شدت قابل اندازه گیری هستند. بسته به تبلیغ و تولید کننده یا سرویس، تبلیغ کنندگان می توانند قیمت هر فروش را محاسبه نمایند – این مبلغ هزینه تبلیغاتی ست که برای ایجاد یک فایل فروش پرداخت می شود.

  1. پرداخت با یک کلیک ( per pay click/PPC ) یا تبلیغات کلید واژه ای

موتورهای جستجو و بسیاری از وب سایت ها (از جمله سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و یوتیوب)، آگهی های کوچک که در آنها URL هایی گنجانده شده است را حمل می کنند. هنگامی که شخصی روی این آگهی ها کلیک می کند، شرکتی که آن تبلیغ را آنجا گذاشته شارژ می شود. به عقیده بسیاری افراد این بهترین روش تبلیغات از راه دور است که با درصد قابل توجهی رشد کرده است. بر عکس تبلیغات سنتی، پرداخت با هر کلیک ماهیت کاربر فعال دارد. کاربران این تبلیغ را دوست دارند زیرا برایشان هزینه ندارد و آن را فقط زمانی که چیزی نظرشان را جلب نماید استفاده می کنند.

مزیت پرداخت با هر کلیک برای تبلیغ کنندگان در این است که آنها فقط برای کلیک واقعی از طریق سایت خود پرداخت می کنند. با دیگر متد تبلیغات، چه آفلاین و چه آنلاین، شما آگاه نخواهید شد جذب هر بازدید کننده برای شما چه مقدار هزینه خواهد داشت. بازدیدکننده ای که با کلیک به سایت شما دسترسی پیدا می کند ممکن است به آنچه شما می گویید علاقه مند شود، زیرا این کاربران فعالانه در جستجوی اطلاعات یا در حال تحقیق در مورد آنچه که شما می فروشید یا خدماتی که در خصوص محصولتان ارائه می دهید یا چیزی که پیشنهاد می کنید، هستند.

بزرگترین تبلیغ کننده پرداخت با هر کلیک با سابقه ای طولانی در این زمینه شرکت گوگل می باشد و آنها منبع اطلاعاتی گسترده ای برای قدم گذاشتن به روند یک کمپین موفق PPC برای صاحبان صنایع کوچک در دسترس دارند.

تبلیغات کلیکی با وجود انگیزه آفرینی و جذابیتی که به نظر می رسد به دلیل داشتن مشتریان فوری دارند، چندان هم که به نظر می رسد ساده نیستند! تعداد زیادی عناصر مختلف وجود دارند که هنگام طراحی و پیاده سازی یک کمپین موفق PPC باید در نظر گرفته شوند که اگر شما آنها را نادیده بگیرید یا کمی اشتباه کنید، ممکن است تأثیر قابل توجهی در سرمایه گذاری شما داشته باشد.

  1. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

با گسترش فراوان شرکت های فعال اینترنتی و فروش در اینترنت، افزایش چشمگیری در رقابت بین شرکت ها برای بدست آوردن بازدیدکنندگان از وب سایت های خود بوجود آمده است.

هنگام انجام تحقیق بیشتر افراد تنها به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند و یا اغلب تنها دو یا سه صفحه اول را بررسی می کنند.

یک مقاله در موتور جستجوی سازمان دیده بان نشان می دهد که ۳۶٫۴٪ از افراد بر روی اولین نتیجه کلیک می کنند و فقط ۲٫۲٪ بر روی نتیجه شماره ۱۰ کلیک می کنند، که آخرین نتیجه در صفحه اول می باشد.

اطمینان از اینکه سایت شما در نتایج جستجو بالا می رود، برای موفقیت وب سایت شما مهم است. راه هایی برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو وجود دارد، و بهینه سازی موتور جستجو ( SEO ) روش انجام این کار است.

بهینه سازی موتور جستجو یک استراتژی بلند مدت است که نیاز به توجه دائمی دارد. (هنگامی که وبسایت شما شروع به بالا رفتن در رتبه بندی می کند، کسانی که شما جایگزین آنها شده اید، تلاش می کنند سایت خود را بازیابی کنند.)

ارزنده ترین روش های تبلیغاتی آنلاین می توانند و می باید بهترین آنها باشد و این مهم تنها زمانی بدست می آید که شما واقعا یک نگرش و طرح بررسی شده ی خوبی برای کمپین تبلیغاتی خود چه در مورد SEO و چه در مورد رسانه های اجتماعی داشته باشید. واقعیت ساده این است که اگر بدون توجه به مراقبت و دقت در زمینه های آنلاین که پیش رویتان است جلو می روید، ممکن است سرمایه گذاری عظیم شما از نظر زمان و یا پول نتیجه ی کم بازده یا بدون سودی برای شما داشته باشد.