بالا

دیجیتال مارکتینگ از نظر لغوی چیست؟

دیجیتال مارکتینگ از نظر لغوی چیست؟

دیجیتال مارکتینگ از نظر لغوی چیست؟

استفاده از انواع فنآوری ها، اینترنت و دیگر رسانه های دیجیتال جهت پشتیبانی از بازاریابی مدرن سبب ایجاد طیف گسترده ای از عناوین و اصطلاحات بحث بر انگیز توسط دانشگاهیان و متخصصان شده است.

بازاریابی دیجیتال، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی الکترونیک، بازاریابی صفحات وب و تمامی این اصطلاحات در طول زمان تغییر کرده  و هر یک جایگزین دیگری شده است …

واژه ای که امروزه اغلب از آن استفاده می شود بازاریابی دیجیتال است. با توجه به بحث و گفتگوهایی که اخیرا پیرامون استفاده از واژه بازاریابی دیجیتالی صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم، اگر از نظر لغوی به معنای دقیق این واژه بپردازیم می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

در کتاب بازریابی دیجیتال Dave Chaffey این واژه به این صورت معنا شده: استراتژی، پیاده سازی و تمرین و به زبان ساده کسب اهداف بازاریابی با استفاده از انواع رسانه و فناوری ها.

Dave در توضیح بیشتر این تعریفی که از بازاریابی دیجیتالی دارد موضوع را اینگونه بسط می دهد:
عملا، دیجیتال مارکتینگ شامل اشکال مختلف حضور آنلاین شرکت می باشد؛ مانند وب سایت های شرکت، اپلیکیشن های موبایل و صفحات رسانه اجتماعی شرکت که مربوط می شود به تکنیک های ارتباطی آنلاین شامل مواردی مانند بازاریابی موتورهای جستجو، بازاریابی رسانه های اجتماعی، تبلیغات آنلاین، بازاریابی ایمیلی و هماهنگی با سایر وب سایت ها.

این تکنیک ها برای پشتیبانی از اهدافی نظیر به دست آوردن مشتریان جدید و حمایت از سرویس های مشتریان موجود استفاده می شود که به توسعه روابط با مشتری توسط مدیریت مشتری مداری الکترونیکی ( E-CRM ) و اتوماتیک سازی بازاریابی کمک می کند.
در هر صورت، برای اینکه بازاریابی دیجیتالی موفقیت آمیز باشد، همچنان ادغام این تکنیک ها با رسانه های سنتی مانند چاپ، تلویزیون و ایمیل مستقیم به عنوان بخشی از ارتباطات بازاریابی چند کاناله ضرورت دارد.

بنابراین برای ما محدوده معنایی این اصطلاح باید فعالیت هایی شامل چرخه زندگی مشتری را در خود داشته باشد، مانند:

 • کانال های ارتباطی و رسانه های دیجیتالی
 • تجربه های موبایلی و دیجیتالی مانند طراحی سایت و نرم افرازهای موبایل
 • چشم انداز و مدیریت ارتباط با مشتری از طریق اتوماسیون بازاریابی
 • رویکرد دیجیتال و ادغام ارتباطات و تجارب چند کاناله
 • فن آوری ها و پلت فرم های دیجیتال برای مدیریت فعالیت های بازاریابی دیجیتال

نقش این پلت فرم های دیجیتال در پشتیبانی از بازاریابی چندکاناله یکپارچه، مولفه مهمی از بازاریابی دیجیتال است که غالبا هنوز هم به خوبی دیده نشده. این موضوع اهمیت از بین بردن موانع میان بازاریابی دیجیتال و سنتی را پر رنگ می کند.
کانال های آنلاین می توانند به گونه ای برنامه ریزی شوند که برای پشتیبانی تمام مراحل روند خرید از پیش فروش گرفته تا فروش و خدمات پس از فروش و حتی بهبود حداکثری روابط با مشتری هم استفاده شوند.

بهینه سازی بازاریابی دیجیتال نیز می تواند امری مشکل باشد و یک تعریف ساده لزوما به چیزی که برای دستیابی به اهداف کسب و کار لازم است، معنا نمی شود. اینجاست که چارچوب برنامه ریزی بازاریابی دیجیتالی پر سرعت طوری وارد می شود که می تواند بازاریابی دیجیتال را برای هدایت چیزهایی که می توانند برنامه ریزی، مدیریت و بهینه سازی شوند، کمک نماید.

بنابراین، بازاریابی دیجیتال به استفاده از تکنولوژی دیجیتال برای دستیابی به اهداف بازاریابی اطلاق می شود و هیچ گونه ضرورتی هم برای اینکه بخش بازاریابی دیجیتال به طور کلی همیشه جدا از ساختمان  بازاریابی باشد نیست، زیرا اهداف هر دو مشابه هستند.

با این اوصاف در حال حاضر بازاریابی دیجیتال یک واژه کاربردی باقی می ماند، زیرا بازاریابی دیجیتال نیاز به مهارت خاصی دارد که به طور موثر از تکنولوژی دیجیتال استفاده می کند.

همانطور که گزارش های اخیر مربوط به مهارت های دیجیتالی در حال رشد نشان می دهد، بسیاری از بازاریان اکنون ۵۰ درصد وقت خود را در فعالیت های بازاریابی دیجیتال صرف می کنند و دو سوم نقش های کاری رده بالا در امر بازاریابی دیجیتال هستند، بنابراین به وضوح می توان گفت که مهارت های دیجیتالی قطعا مورد نیاز جامعه امروز می باشند.

بهترین روش های تبلیغات نوین

 1. وب سایت ها و وبلاگ ها

اگر مایلید بهترین نوع تبلیغات آنلاین را داشته باشید، پس به یک وب سایت یا وبلاگ نیاز دارید. بیشترین تبلیغات آنلاین موجب می شود مردم مستقیما به وب سایت شما هدایت شوند.

درصد بالایی از کاربران اینترنت، ترجیح می دهند از اینترنت برای یافتن اطلاعاتی در مورد کالا ها یا سرویس هایی که نیاز دارند استفاده نمایند. وب سایت یا وبلاگ شما مانند ویترینی دائمی است که ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته در دسترس می باشد. البته داشتن یک وب سایت به تنهایی برای ایجاد رفت و آمد، راهنمایی و فروش کافی نیست. بلکه باید هدف شما از ایجاد این وبلاگ ۱۰۰ درصد شفاف باشد.

 1. وب سایت های رسانه های اجتماعی

وب سایتهای رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و یوتیوپ پیوسته درحال جستجو برای افزایش درآمدهای تبلیغاتی خود هستند. هردوی آنها جزئیات کاملی از امکانات تبلیغاتی خود بر روی وب سایتشان را فراهم می نمایند.

فیس بوک

فیس بوک به شما امکان می دهد که مخاطبان خود را بواسطه مکان، سن و سال و علایقشان انتخاب نمایید و از تبلغات دارای تصویر و متن ساده استفاده نمایید.

این موجب می شود شرکتهایی که تبلیغات خود را بر روی فیس بوک ارائه می کنند بتوانند:

 

 • صفحه اینترنتی خود را تبلیغ کنند
 • با تولید تبلیغات مرتبط برای محصولات خود تقاضا ایجاد کنند
 • اتفاقات کاری نظیر ورود کالای جدید یا سالگردها را به صورت عمومی منتشر نمایند

پرداخت می تواند دو گزینه ای باشد هم از طریق ” پرداخت با یک کلیک” یا گزینه ” دلبخواهی “( بازدید کنندگان چه آن را کلیک کنند و چه نکنند تبلیغ را می بینند). شما می توانید یک مبلغ روزانه تنظیم نموده و قادرید هر زمان مایل بودید آن را افزایش یا کاهش دهید.

یوتیوپ

یوتیوب یک میزبان از منابع مانند راهنما های “چگونگی” و کتب آموزشی قابل پخش تبلیغ کنندگان را پیشنهاد می کند که به شما نشان خواهند داد دقیقا چگونه می توانید از طریق آن برای اجرای اولین کمپین موفق بازاریابی خود اقدام نمایید.

توییتر هم اخیرا اعلام کرده که به کاربران اجازه می دهد تبلیغات خدمات شخصی خود را بر روی آن قرار دهند.

نکته مهم اینجاست که هر گونه تبلیغات در شبکه های رسانه های اجتماعی فقط باید به عنوان بخشی از استراتژی رسانه های اجتماعی هماهنگ شده باشد.

 1. بنرها و تبلیغات قابل نمایش

بنرهای نمایشی یا بنر های تبلیغاتی از اولین روشهای عمده در تبلیغات آنلاین بودند. در سال ۲۰۰۹، با توجه به اینکه پرداخت با یک کلیک یا تبلیغات کلید واژه ای به قدرت برتر و فراگیر تبدیل شدند بنرها به کمتر از ۲۳ درصد از تبلیغات آنلاین افول کردند.

بنرهای تبلیغاتی هنوز مزایایی دارند و برای پیشنهادهای ویژه یا تقویت یک نام تجاری مناسب هستند. بنرهای تبلیغاتی، تبلیغات کوچکی هستند که معمولا به اشکال مستطیلی متفاوتی تهیه می شوند. آنها در وب سایتها ظاهر می شوند و بعنوان یک لینک مستقیم به وب سایت تبلیغ کنندگان بکار می روند: وقتی شما روی یک بنر تبلیغاتی کلیک می کنید مرورگر شما مستقیم شما را به آن سایت وصل می کند.

شهرت بنرهای تبلیغاتی تا حدی به این حقیقت وابسته است که تولید و انتشار آنها به سادگی انجام می شوند.

بعلاوه به شدت قابل اندازه گیری هستند. بسته به تبلیغ و تولید کننده یا سرویس، تبلیغ کنندگان می توانند قیمت هر فروش را محاسبه نمایند – این مبلغ هزینه تبلیغاتی ست که برای ایجاد یک فایل فروش پرداخت می شود.

 

 1. پرداخت با یک کلیک ( per pay click/PPC ) یا تبلیغات کلید واژه ای

موتورهای جستجو و بسیاری از وب سایت ها (از جمله سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و یوتیوب)، آگهی های کوچک که در آنها URL هایی گنجانده شده است را حمل می کنند. هنگامی که شخصی روی این آگهی ها کلیک می کند، شرکتی که آن تبلیغ را آنجا گذاشته شارژ می شود. به عقیده بسیاری افراد این بهترین روش تبلیغات از راه دور است که با درصد قابل توجهی رشد کرده است. بر عکس تبلیغات سنتی، پرداخت با هر کلیک ماهیت کاربر فعال دارد. کاربران این تبلیغ را دوست دارند زیرا برایشان هزینه ندارد و آن را فقط زمانی که چیزی نظرشان را جلب نماید استفاده می کنند.

مزیت پرداخت با هر کلیک برای تبلیغ کنندگان در این است که آنها فقط برای کلیک واقعی از طریق سایت خود پرداخت می کنند. با دیگر متد تبلیغات، چه آفلاین و چه آنلاین، شما آگاه نخواهید شد جذب هر بازدید کننده برای شما چه مقدار هزینه خواهد داشت. بازدیدکننده ای که با کلیک به سایت شما دسترسی پیدا می کند ممکن است به آنچه شما می گویید علاقه مند شود، زیرا این کاربران فعالانه در جستجوی اطلاعات یا در حال تحقیق در مورد آنچه که شما می فروشید یا خدماتی که در خصوص محصولتان ارائه می دهید یا چیزی که پیشنهاد می کنید، هستند.

بزرگترین تبلیغ کننده پرداخت با هر کلیک با سابقه ای طولانی در این زمینه شرکت گوگل می باشد و آنها منبع اطلاعاتی گسترده ای برای قدم گذاشتن به روند یک کمپین موفق PPC برای صاحبان صنایع کوچک در دسترس دارند.

تبلیغات کلیکی با وجود انگیزه آفرینی و جذابیتی که به نظر می رسد به دلیل داشتن مشتریان فوری دارند، چندان هم که به نظر می رسد ساده نیستند! تعداد زیادی عناصر مختلف وجود دارند که هنگام طراحی و پیاده سازی یک کمپین موفق PPC باید در نظر گرفته شوند که اگر شما آنها را نادیده بگیرید یا کمی اشتباه کنید، ممکن است تأثیر قابل توجهی در سرمایه گذاری شما داشته باشد.

 

 1. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

با گسترش فراوان شرکت های فعال اینترنتی و فروش در اینترنت، افزایش چشمگیری در رقابت بین شرکت ها برای بدست آوردن بازدیدکنندگان از وب سایت های خود بوجود آمده است.

هنگام انجام تحقیق بیشتر افراد تنها به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند و یا اغلب تنها دو یا سه صفحه اول را بررسی می کنند.

یک مقاله در موتور جستجوی سازمان دیده بان نشان می دهد که ۳۶٫۴٪ از افراد بر روی اولین نتیجه کلیک می کنند و فقط ۲٫۲٪ بر روی نتیجه شماره ۱۰ کلیک می کنند، که آخرین نتیجه در صفحه اول می باشد.

اطمینان از اینکه سایت شما در نتایج جستجو بالا می رود، برای موفقیت وب سایت شما مهم است. راه هایی برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو وجود دارد، و بهینه سازی موتور جستجو ( SEO ) روش انجام این کار است.

بهینه سازی موتور جستجو یک استراتژی بلند مدت است که نیاز به توجه دائمی دارد. (هنگامی که وبسایت شما شروع به بالا رفتن در رتبه بندی می کند، کسانی که شما جایگزین آنها شده اید، تلاش می کنند سایت خود را بازیابی کنند.)

ارزنده ترین روش های تبلیغاتی آنلاین می توانند و می باید بهترین آنها باشد و این مهم تنها زمانی بدست می آید که شما واقعا یک نگرش و طرح بررسی شده ی خوبی برای کمپین تبلیغاتی خود چه در مورد SEO و چه در مورد رسانه های اجتماعی داشته باشید. واقعیت ساده این است که اگر بدون توجه به مراقبت و دقت در زمینه های آنلاین که پیش رویتان است جلو می روید، ممکن است سرمایه گذاری عظیم شما از نظر زمان و یا پول نتیجه ی کم بازده یا بدون سودی برای شما داشته باشد.

 

۱۲ روش بازاریابی آنلاین

موتورهای جستجو همه چیز نیستند!

راه های مختلفی برای تبلیغ آنلاین وب سایت شما وجود دارد که ترافیک را به سایت شما هدایت می کند. اکثر مردم در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو آگاهی دارند یا حداقل درباره بهینه سازی موتورهای جستجو شنیده اند و نسبت به ماهیت آن یک دید کلی دارند. بنابراین باید ببینیم روش های دیگر بازاریابی یک وب سایت چیست؟

به طور کلی ما نمی توانیم به دنبال موتور جستجوگری باشیم که یک وب سایت را بهینه سازی می کند و سپس فقط منتظر موتورهای جستجو مانند گوگل بمانیم که بیایند و وب سایت ما را انتخاب کنند. این موضوع مدت زمان زیادی طول می کشد وبعلاوه منابع مختلفی از ترافیک وجود دارد که هرسایت باید به آن ها وارد شود تا به یک سایت محبوب و موفق تبدیل شود.

بنا بر این اجازه دهید به بخش های دیگر بازاریابی آنلاین نیز نگاهی بیاندازیم.

 • شبکه های اجتماعی (Social Networks)

اکثر مردم در مورد شبکه های اجتماعی و چیزهایی که در اینترنت ارائه می دهند آگاهی دارند، از هزاران نوجوانی گرفته که دست به ایجاد بدترین دیدگاه ها در صفحات MySpace بر روی اینترنت می زنند تا پروفایل های فیس بوک و تمامی برنامه های نصب شده در آنها. علاوه بر بعد منفی آن، شبکه های اجتماعی راه فوق العاده ای برای رسیدن به اهداف جمعیت شناسی و شناخت افراد خاص با علاقه های خاص می باشند.

شما می توانید از مزیت های شبکه های اجتماعی بواسطه ی تبلیغ کسب و کار یا خدمات خود توسط سرویس های شبکه های اجتماعی مانندFacebook, MySpace  یا Bebo ( تعداد زیاد دیگری نیز وجود دارد )  استفاده نمایید.

فیس بوک تبلیغات کلیکی را در شبکه اجتماعی خود ارائه می دهد. بدین روش که شما به ازای هر ترافیکی که به سایت شما از طرف فیس بوک فرستاده می شود مبلغی پرداخت می نمایید. این کلیک ها می تواند با اهداف جمعیتی و گروه های سنی خاص هدایت شود تا تضمینی برای کلیک های بهتر از نظر رتبه  و مکالمات بهتر در مورد تبلیغ شما در سایت تان باشد.

لیست تعدادی از شبکه های اجتماعی:

شکلی از بازاریابی دست به دست است که در چند سال اخیر در شبکه های اجتماعی پخش شده. همانطور که خیلی از افراد تلاش می کنند و پروفایل ها و صفحات خود را شخصی سازی می کنند تا بتوانند سایت خود را جذاب تر از دیگران نمایند، این اپلیکیشن ها بیشتر و بیشتر در اینترنت پخش می شوند. برخی از معروف ترین و رایج ترین اپلیکیشن های فیس بوک شامل، the now extinct, Scabulous می باشند.
اپلیکیشن هایی شبیه این که در بسترکاربری گسترده ای وسعت یافته اند، به طور مداوم به صفحه اپلیکیشن اصلی رجوع می کنند و در معرض تبلیغات یا خدمات دیگر قرار می گیرند. ایجاد یک اپلیکیشن فیس بوک یا هر شبکه اجتماعی دیگری کار دشواری نیست. آنچه که حائز اهمیت و سخت است تهیه اپلیکیشن خیلی خوب است که مردم مایل به استفاده و پخش آن به دوستانشان باشند. در هر صورت، هنگامی که یک اپلیکیشن خوب شبکه اجتماعی ایجاد می کنید، شما در حال ضمینه سازی برای ایجاد ترافیک مناسب و یا حتی پول سازی در آینده هستید.

 

 

 

 • اخبار اجتماعی (Social News)

اکنون از میان شبکه های اجتماعی به سایتهای خبری اجتماعی نگاهی می اندازیم. این سایت ها دارای ماهیت اجتماعی هستند که به مقالات خبری که در این شبکه ثبت شده اند رتبه داده شده و فروخته می شوند. این سایتها می توانند وب سایتهایی را به همراه مقادیری از ترافیک برای آنها تولید نمایند.

این وبلاگهای کوچک خیلی در همه جای جهان شناخته شده نیستند، ولی هنوز مقدار زیادی از ترافیک را در آنجا تولید می کنند. آنها در جایگاهی ما بین وبلاگ و اس ام اس قرار دارند و این قابلیت را دارند که همه ی افراد و ثبت نام کننده ها که دارای یک پروفایل کاربری هستند را از وضعیت به روز رسانی مطالب و اتفاقاتی که روی می دهد آگاه نمایند. ممکن است به نظر برسد که خیلی قدرتمند نیستند، اما زمانی که شما این تکنولوژی را با تلفن های همراه یا اینترنت تلفن همراه ادغام می کنید، اساسا حجم انبوهی از SMS را در بر می گیرند.

شما می توانید پروفایل آنلاین خود را از طریق تلفن همراه خود، تلفن هوشمند و یا آیفون و هر نوع وسیله دیگراطلاع رسانی سریع به افراد که به پروفایل شما دسترسی داشته باشد به روز رسانی نمایید. یک روش ساده برای استفاده از این نوع تکنولوژی این است که به روز رسانی در مورد محصولات و خدمات خود را به این وبلاگ های کوچک ارسال کنید تا هر کس بتواند به بروز رسانی ها و اطلاعات جدید دسترسی پیدا کند.

شبکه های گفتگو مانند Wechat و WhatsApp میلیاردها کاربر دارند. میلیاردها!

همه چیز در برنامه یکپارچه شده است. مشارکت در پلت فرم چت میتواند به یک پایگاه مشتری عظیم منجر شود.

 • علاقه مندی ها و نشان گذاری های آنلاین (Online Favorites and Bookmarking)

این سرویس های نشان گزاری دقیقا مشابه پوشه های مورد علاقه شما در مرورگرتان هستند. تفاوت این سرویس های آنلاین این است که هنگامی که کامپیوتر شما آسیب می بیند و شما مجبورید همه چیز را دوباره نصب کنید، بوک مارک های مورد علاقه خود را از دست نمی دهید زیرا همه آنها آنلاین ذخیره شده اند. علاوه بر این، برای اینکه این لینک های آنلاین قابل جستجو باشند می توانند دسته بندی و برچسب گذاری شوند. شما بعنوان صاحب یک وب سایت می توانید سایت ها و مقالات خود را در این سایتهای نشان گزاری آنلاین ارتقا دهید تا  سایر کاربران بتوانند این بوک مارک های برچسب گذاری را از طریق شبکه جستجو کنند.

RSS (Real Simple Syndication) ، نام آن در ظاهر ساده است ، اما چیزهایی که می توانید با این تکنولوژی انجام دهید می تواند بسیار فنی می باشد. استفاده ساده از RSS این است که مقالات خبری و به روز رسانی سایت ها را به تمام مشترکین ثبت نامی سایت ارسال نمایید. روش سنتی آگاه نمودن مشتریان شما در مورد به روز رسانی های سایت به صورت کمپین ایمیل مارکتینگ بوده بدین روش که تعداد زیادی ایمیل به کاربران ارسال می شود تا از بروز رسانی مطالب سایت آگاه شوند.

ارسال ایمیل ها به طور دائمی به یک پایگاه بزرگ کاربرها، موجب افزایش دائمی پهنای باند و افزایش تعداد آگهی ها در اسپم های ایمیل های سراسر جهان می شود. ولی RSS به نحوی دیگر اخبار را مستقیما برای دسکتاپ کاربران یا خوانندگان اخبار که با هر بار آپدیت مطالب جدید را بررسی می کنند ارسال می نماید. بروز رسانی فوری و در لحظه اکنون میسر شده است. این تکنولوژی حتی می تواند پا را فراتر گذاشته و برای انتشار مجدد در سایتهای دیگر و حتی انتشار در وبلاگ های کوچک شبیه توییتر نیز بکار گرفته شود. امروزه توانایی انتشار محتوا در سر تا سر اینترنت یک ابزار قدرتمند است.

با معرفی وبلاگها، یک موج گسترده از ناشران که این قابلیت را پیدا کردند تا محتوای خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند پدید آمد. وبلاگ ها نه تنها افراد را قادر می سازند مطالب خود را به صورت آنلاین و سریع پخش کنند، بلکه باعث می شوند حجم انبوهی از اطلاعات در اختیارکسانی که به دنبال موضوعات مختلف و نظرات دیگران پیرامون آن موضوعات هستند جهت مطالعه و یادگیری قرار بگیرند. داشتن وبلاگ برای ترویج سایت یا محتوای اصلی شما یک راه فوق العاده برای ساختن ترافیک است.

با توجه به قابلیت هایی نظیر سادگی، سهولت در انتشار و مطالعه، برنامه Medium مورد توجه بسیاری افراد قرار گرفته است.

 • بازاریابی ایمیلی ( Email Marketing )

این یکی از روش های سنتی بازاریابی آنلاین است. ساخت یک لیست گزینش شده در لیست ایمیل، این اطمینان را میدهد که تمامی کسانی که برایشان ایمیل می فرستید واقعا ایمیل شما را می خواهند.

 

 • بازاریابی اس ام اسی (SMS Marketing )

این روش بسیار مستقیم بازاریابی برای همه مشتریان یا صرفا مشتریان شماست. البته که می تواند خیلی هم پرهزینه باشد.

 • موتورهای جستجو (Search Engines)

موتورهای جستجو منبع اصلی ترافیک برای اکثر وب سایت ها هستند. همه گوگل را می شناسند. شما وقتی میخواهید چیزی را آنلاین پیدا کنید، غالبا در پاسخ به سوال ذهن خود درمورد موتور جستجو می گویید: ” فقط گوگل”. در حال حاضر، بهینه سازی سایت موتور جستجو تنها به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا سایت شما را بهتر کنند.

بهینه سازی خوب باعث می شود که همه چیز برای موتورهای کور جستجو قابل دسترسی باشد، اما موتورهای جستجو چگونه می دانند که سایت شما وجود دارد و چگونه شما می توانید از همه ی آن موتورهای جستجو برای ارتقای سایت خود کمک بگیرید. خب، راه های مختلفی برای شناخته شدن سایت شما در آن موتورهای جستجو وجود دارد. بعضی از روش های بهینه سازی موتورهای جستجو کمک می کند که سایت شما سریعتر توسط موتورهای جستجو یافته شود.

بسیاری از موتورهای جستجوی رده بالا به شما ابزار مطمئنی می دهند که شما می توانید برای کمک به ارتقای سایت خود در بستر آنلاین از آنها بهره ببرید. هر آنچه که برای ثبت وب سایت آنلاین خود نیاز دارید یک نقشه سایت ساده XML است.

 

 • انتشارات مطبوعاتی ( Press Releases )

نشریات مطبوعاتی آنلاین تنها راه جدید انتشار اخبار در سراسر اینترنت است. انتشار یک مجله آنلاین می تواند اسم شما را بر سر زبان ها بیاندازد ومقاله خبری شما را بر روی سایت هایی مانند یاهو نیوز، گوگل نیوز، فوربس و سایر سایت های خبری مهم در سراسر جهان قرار دهد. نه تنها این نشریات مطبوعاتی آنلاین می تواند توسط نشریات آنلاین برداشته شود، بلکه برخی از این نشریات نیز چاپ می شوند.

 • PRWeb
 • بازاریابی خودکار داخلی (Automated Inbound Marketing )

بازاریابی خودکار، واژه جدید در جهان آنلاین است که به شما امکان می دهد مخاطبان را بوسیله کمپین های قطره چکانی پرورش دهید. یک کاربر در یک خبرنامه بازاریابی ثبت نام می کند و به او کمی اطلاعات داده می شود تا به او کمک کند که به مرحله بعدی برقراری ارتباط برود و اگر بخواهیم امیدوارانه نگاه کنیم احتمالا در نهایت به مرحله خرید هدایت خواهد شد.