بالا

سیستم مدیریت یادگیری چگونه عمل می کند؟

سیستم مدیریت یادگیری چگونه عمل می کند؟

سیستم مدیریت یادگیری چگونه عمل می کند؟

بهترین راه برای تصور یک سیستم مدیریت یادگیری این است که آن را به عنوان یک وبسایت گسترده در نظر بگیرید، که فقط کسانی که امکان ورود دارند قادر به دسترسی به آن هستند. در این وب سایت شما می توانید دو حالت تعامل با دانش آموزان خود را ارائه دهید: آنلاین یا ترکیبی.

یادگیری آنلاین شبیه به آموزش از راه دور است که توسط سازمان هایی مانند دانشگاه آزاد ارائه می شود که در آن دانش آموزان در خارج از محوطه دانشگاه قرار می گیرند و به طور همزمان با معلمان و دیگر یادگیرندگان تعامل دارند.

یادگیری ترکیبی در جایی استفاده می شود که معلمان و دانش آموزان به صورت حضوری همدیگر را ملاقات می کنند، اما  LMS نیز برای پشتیبانی از یادگیری با فراهم کردن فضایی برای ذخیره سازی و سازماندهی مطالب، ارائه ی ارزیابی ها، امکان استفاده از از وبلاگ ها ،انجمن ها و غیره برای دانش آموزان و معلمان ، استفاده می شود.

یک سیستم مدیریت یادگیری موجب انعطاف پذیری آموزش می شود، بعلاوه شما می توانید آموزش را از طریق کامپیوتر، تبلت و یا گوشی هوشمند داشته باشید – دو مورد آخر ( تبلت و موبایل ) با توجه به اینکه بسیاری از سازمانها بر آموزش موبایلی ( آموزش در حین حرکت ) تاکید و تشویق می کنند، به طور فزاینده ای رو به رواج است.

ازآنجایی که نقش اصلی یک سیستم مدیریت یادگیری، ارائه آموزش به دانش آموزان است، به طور معمول، سه نوع ورودی کاربری ( یوزر )  به سیستم وجود خواهد داشت (البته بسته به نیاز و درخواست شما می تواند بیشتر باشد) که معمولا یوزر مدیر، یوزر استاد و یوزر دانش آموز می باشد.

یوزر استاد به معلمین اجازه می دهد تا تکالیف درسی را برای فراگیران تعیین نماید، تکالیف تکمیل شده و نتایج ارسالی از طرف دانش آموزان را دریافت نماید و همچنین دوره های آموزشی را ایجاد کنند.

یوزر دانش آموزان اطلاعات مربوط به دوره، تکالیف خارج از کلاس و همچنین پیوند هایی به منابع را به کاربران ارائه می دهد و در صورت وجود هرگونه سوالی در رابطه با معلم یا مدیر دوره، معمولا راهی برای برقراری ارتباط فراهم می نماید.

فعالیت کلاسی را می توان توسط یوزر دانش آموزان ارائه کرد – تا بعدا استاد یا مدیر گروه بتوانند از طریق یوزر مدیر آنها را بردارد.

اکثر سیستم های مدیریت یادگیری بر اساس نیازهای سازمان به صورت سفارشی ساخته شده اند، با این حال، به طور کلی معمولا ویژگی های پایه ای یکسان دارند.

یک سیستم پیام رسانی داخلی، همانطور که در بالا ذکر شد، معمولا یک ویژگی استاندارد در تمام سیستم های مدیریت یادگیری است. پیش از ورود به دهه های استفاده از سیستم مدیریت یادگیری بسیاری از مدارس، کالج ها و دانشگاه ها ایمیل های داخلی داشتند. LMS می تواند این سیستم پیام رسانی را مانند گذشته و به همان شیوه ایمیل های داخلی انجام دهد. داشتن یک سیستم مدیریت یادگیری یعنی “پیام رسان و هر چیزدیگری مرتبط با یادگیری” که همگی در یک فضا جمع شده اند، بنابراین ضریب اطمینان آن بیشتر است، و نیازی به تعامل  افراد با خارج از آموزشگاه مجازی وجود ندارد.

سایر ویژگی های متداول LMS عبارتند از: ایجاد و مدیریت دوره، امتحانات و آزمون های شخص مراقبی، داده های دانش آموز و قابلیت نمره دهی ( یا تصحیح خودکار: برخی سیستم های مدیریت یادگیری می توانند به صورت خودکار تکالیفی که دانش آموزان انجام می دهند را تصحیح نمایند.)

ایجاد دوره، اساسی ترین بخش سیستم مدیریت یادگیری شماست. ایجاد دوره بدین معناست که چگونه کار را برای دانش آموزان خود تنظیم می کنید و بسته به قابلیت های موجود در سیستم مدیریت یادگیری شما، این امکان وجود خواهد داشت که یادگیری را با روندی بسیار سرگرم کننده تر در پیش بگیرید.

محتوای آنچه شما می خواهید تدریس نمایید به یک دوره اضافه شده است. بسیاری از راه حل ها شما را قادر می سازد تا به دانش آموزان اجازه دهید  به طور مستقیم در طول دوره پاسخ های خود را ارائه دهند – و بسته به ماهیت سوالات، آزمون های خود مراقبتی به راحتی در این درس تعبیه می شوند.

داده های دانشجویی یکی دیگر از بخش های اصلی سیستم های مدیریت یادگیری است. داشتن تمام داده های دانش آموز با راه حل خود بدین معناست که امکان تعامل با دانش آموزان و تعیین تکالیف برایشان به سادگی امکان پذیر است – به ویژه اگر آنها در رده های کلاسی مخصوص خود قرار گیرند. بسیاری از موسسات آموزشی، سیستم مدیریت یادگیری خود را با سیستم MIS خود، به عنوان مثال CAPITA SIMS، ادغام می کنند، بنابراین هر داده دانش آموزی که در سیستم خود تغییر یافته است، به طور خودکار در LMS خود به روز می شود و بالعکس.

سیستم مدیریت یادگیری فرایند آموزشی را ساده سازی می کند. کار ارزیابی ساده تر و سریعتر می شود، به ویژه با آزمون ها و تست های شخص محور . به علاوه، همانطور که در بالا ذکر شد، پیام ها، تنظیم کارها و اظهار اطلاعات، و نتایج همگی در یک فضای آموزشی مجازی واحد اتفاق می افتند.

شما همچنین می توانید فعالیت های خود را در سیستم مدیریت یادگیری خود به طور دقیق پیگیری نمایید، از تعداد دفعاتی که یک دانش آموز خاص وارد شده گرفته تا آنجا که حتی می توانید ببینید کدام دانش آموز تکالیفی که شما تعیین نموده اید را انجام داده است. این قابلیت ( ردیابی و ثبت اطلاعات ) همچنین به این معنی است که چیزهایی مانند نتایج تست به صورت خودکار در یک مکان جمع آوری و ذخیره می شوند – به طوریکه از نظر دسترسی و بررسی آنها برای شما راحت تر می باشد.

سیستم های مدیریت یادگیری از هر جایی قابل دسترسی هستند، و با قابلیت هایی نظیر فراگیری و ایجاد انگیزه بیشتر همراه می شوند، به این معنی که دانش آموزان به دلیل کمبود ابزار برای انجام کارشان محدود نمی شوند و یا قادر به انجام کار بدون کمک معلم می باشند. قادر به ارسال پیام برای معلم خود جهت دریافت کمک و همراهی وی می باشند البته بدون نیاز به دیدار فیزیکی که موجب عدم وابستگی مکانی دانش آموزان به معلمین می شود و سوالاتشان در کمترین زمان ممکن پاسخ داده می شود.

این بدین معناست که سیستم های مدیریت یادگیری در واقع موجب افزایش علاقه مندی به تعامل بین فراگیران و مربیان می شود – چیزی که نه تنها به نفع هر دو طرف است بلکه منجر به مشارکت دانش آموزان و افزایش کیفیت آموزش و مشاهده  نتایج بهتر می شود.