بالا

نرم افزار سیستم مدیریت یادگیری (LMS) چیست؟

نرم افزار سیستم مدیریت یادگیری (LMS) چیست؟

نرم افزار سیستم مدیریت یادگیری (LMS) چیست؟

در ۲۰ سال گذشته، سیستم مدیریت یادگیری (LMS) منبعی قدرتمند برای کارفرمایانی بوده است که بر آموزش و ارتقاء حرفه ای تمرکز دارند، چه در سازمان های پرسنلی و چه مدارس و شرکت های بزرگ. این نرم افزار قدرتمند، مدیریت پایگاه اطلاعات را با قالب دیجیتالی مدیریت برنامه های درسی، مواد آموزشی و ابزارهای ارزیابی ترکیب می کند.

تاثیرگذاری LMS عمدتاً در خارج از مؤسسات آموزشی سنتی احساس می شود، هرچند همان فناوری به آرامی راه خود را، حتی به داخل آن موسسات نیز یافته است.

یک سیستم مدیریت یادگیری، یا LMS، یک پلت فرم ترکیبی است که برای مدیریت دوره های آموزشی آنلاین (یا “یادگیری الکترونیکی“) استفاده می شود. سیستم های مدیریت یادگیری آنلاین به طور معمول در بخش های کسب و کار و آموزش استفاده می شوند، بعلاوه در دنیای کسب و کارنیز ممکن است سیستم مدیریت یادگیری به عنوان یک سیستم مدیریت آموزشی در نظر گرفته شود.

LMS این قابلیت را داراست که هر شخصی بوسیله آن دست به ایجاد، پشتیبانی، مدیریت و توزیع هر نوع مواد آموزشی بزند. محصولات و نرم افزارهای LMS به هر سازمانی این امکان را می دهد تا دوره آموزشی الکترونیک را گسترش دهند و آن را با دسترسی بی نظیر و انعطاف پذیری و مدیریت در استفاده مداوم در طول زمان داشته باشند.

LMS تبدیل به یک ابزار قدرتمند مشاوره ای برای شرکت هایی شده است که قصد تخصص آفرینی در بخش نیروی انسانی و واحد آموزشی خود را دارند، مدارس بزرگ و هر شرکتی که به دنبال آموزش مداوم نیروی کار خود می باشند نیز مخاطبان این نرم افزار قدرتمند و سهل الاستفاده هستند.

LMS موجب سهولت آموزش هم برای مدرسین و هم آموزندگان می شود، بدین طریق که با آسان کردن تولید، ارسال و استفاده از محتواهای آموزشی، گزارش دهی و تمرین های درسی آنلاین و … فضایی همانند کلاس درس حضوری را بوجود می آورد. این نرم افزار قدرتمند بوسیله ترکیب با یک فضای دوستانه کاربری رو در رو در یک بستر آنلاین، برای سازمانها زیرساخت و ابزاری را فراهم می نماید که آنها برای ساده سازی آموزش الکترونیکی خود به آن نیاز دارند.

LMS مدرن به کاربران امکان می دهد که به صورت شبانه روزی و با هروسیله ای و با هرنوع اتصالی به اینترنت، هرجا که هستند به محتوای آموزشی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.