بالا

وب سایت های تلفن همراه

وب سایت های تلفن همراه

وب سایت های تلفن همراه

با وجود بیش از ۲ میلیارد نفر در جهان که دارای یک گوشی هوشمند هستند، این که کسب و کار شما یک وبسایت سازگار با تلفن همراه نداشته باشد اشتباه بسیار بزررگی است. وب سایت های موبایل بسیار سریع تر از وب سایت های معمولی بارگذاری می شوند و محتوا برای جستجوی ساده تر بهینه سازی می شود. نیازی به زوم کردن نیست؛ اینکه مجبور باشیم اطراف یک صفحه نمایش کوچک موبایل به دنبال محتوای مورد نیاز خود بگردیم می تواند بسیار خسته کننده و آزار دهنده باشد. در صورتی که سایت خود را به درستی بهینه سازی نکنید ۹۰ درصد ترافیک آنلاین وب سایت شما از آن خارج خواهند شد.
وب سایت های تلفن همراه در ظاهر کاملا شبیه به برنامه ها هستند؛ محتوا کاهش یافته است تا بازدیدکنندگان را بسیار سریع به مقصد مورد نظر خود ببرد. اگر سایت تلفن همراه به درستی طراحی و ساخته شده باشد، بازدید کنندگان هم دست به خرید و هم دانلود یا رزرو محصول یا خدمات شما می زنند. در حالی که افراد نسل قدیم تلاش می کنند تا خود را با تمام این تکنولوژی های جدید هماهنگ نمایند، نسل جوان تر با استفاده از تلفن های همراه خود میلیاردها دلار می پردازند. آنها به تحقیق در مورد کسب و کارهای محلی ، زمان حرکت قطارها، نیروهای خدماتی، جستجو برای تعطیلات بعدی خود، آگاهی دائم از اخبار و مقالات، ورود به لیست های بی انتهای توییتر، فیس بوک و غیره در گوشی های همراه خود می پردازند.
تلفن های همراه بسیار بیشتر از رایانه های معمولی به اینترنت دسترسی دارند و از این رو کسب و کارهای جدید برای اینکه از بازار فروش جدید عقب نمانند نیازمند دسترسی به این فناوری جدید می باشند.

اگر شما در حال برنامه ریزی برای ایجاد حضور کسب و کار خود در تلفن های همراه هستید یکی از اولین ملاحظاتی که احتمالا به ذهن متبادر می شود این است که آیا می خواهید یک برنامه تلفن همراه برای کاربران بسازید که بتوانند از طریق آن دست به دانلود (برنامه) بزنند یا یک وب سایت تلفن همراه می خواهید، یا شاید هر دو . وب سایت ها و برنامه های موبایل در نگاه اول بسیار شبیه به نظر می رسند و تعیین اینکه کدامیک برای نیازهای شما مناسب تر است، بستگی به تعدادی از عوامل، از جمله مخاطبان هدف، بودجه موجود، هدف مورد نظر و ویژگی های مورد نیاز دارد.

تفاوت وب سایت های تلفن همراه و اپلیکیشن های موبایل

یک وب سایت تلفن همراه شبیه به هر وب سایت دیگری است که شامل صفحات HTML مبتنی بر مرورگر است که با هم مرتبط شده و از طریق اینترنت قابل دسترسی می باشند (برای اینترنت ۳G یا ۴G تلفن های همراه یا وای فای معمولی). ویژگی اصلی که یک وب سایت تلفن همراه را از یک وب سایت استاندارد متمایز می کند این است که وب سایت موبایل برای صفحه نمایش کوچکتر و صفحه نمایش لمسی طراحی شده است. طراحی وب پاسخگو (responsive web design ) به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به استاندارد جدید برای وب سایت هایی است که نه تنها برای تلفن های موبایل کاربرد دارند، بلکه می توانند بر روی هر سایز دستگاه دیگری استفاده شوند – از دسکتاپ کامپیوترهای خانگی تا تبلت و گوشی های هوشمند دستی.

مانند هر وب سایت دیگری، وب سایت های تلفن همراه / سایت های پاسخگو می توانند محتوای متن، داده ها، تصاویر و ویدیو ها را نمایش دهند. آنها همچنین می توانند به ویژگی های خاص تلفن همراه مانند کلیک برای تماس (برای شماره گیری یک شماره تلفن) و یا مکان یابی از طریق نقشه دسترسی داشته باشید.

اپلیکیشن های تلفن همراه برنامه های کامل و واقعی هستند که بر روی دستگاه تلفن همراه شما بارگیری و نصب می شوند تا در اختیار یک مرورگر قرار گیرند. کاربران برای مشاهده و دانلود برنامه ها ی مورد نیاز خود از یک پورتال سیستم عامل خاص موبایل مانند Apple’s App Store, Android Market, or Blackberry App World  استفاده می کنند. برنامه می تواند مانند یک وب سایت، محتوا و اطلاعات را از اینترنت گرفته و یا دانلود نماید تا بتوان در آینده بدون اتصال به اینترنت آن را مشاهده کرد.

مزایای یک وب سایت موبایل در مقابل اپلیکیشن های محلی

 • فوریت – وب سایت های تلفن همراه فورا در دسترس هستند
 • سازگاری – وب سایت های تلفن همراه با همه انواع دستگاه ها سازگار هستند
 • ارتقاء پذیری – وب سایت های تلفن همراه می توانند فورا به روز رسانی
 • سهولت در دستیابی – وب سایت های تلفن همراه را می توان به راحتی در اینترنت پیدا کرد
 • اشتراک گذاری – وب سایت های تلفن همراه می توانند به راحتی توسط ناشران و بین کاربران به اشتراک گذاشته شوند
 • دسترسی – وب سایت های تلفن همراه دارای دسترسی گسترده هستند
 • چرخه حیات – وب سایت های تلفن همراه حذف نمی شوند و از بین نمی روند
 • یک وب سایت موبایل می تواند یک اپلیکیشن هم باشد!
 • زمان و هزینه – وب سایت های تلفن همراه راحت تر و ارزان تر هستند
 • پشتیبانی و نگهداری
 • همانطور که استفاده از تلفن همراه همچنان در سراسر جهان رشد می کند، سوال “برنامه بهتر است یا وب سایت” برای سازمان هایی که به دنبال حضور در تلفن های همراه هستند بعنوان یک دغدغه ی اصلی همواره وجود داشته و دارد. اگر هدف حضور شما در تلفن همراه عمدتا مبتنی بر بازاریابی یا ارائه محتوا و ایجاد حضور گسترده در تلفن های همراه باشد طوری که بتواند به راحتی حفظ شود، بین کاربران به اشتراک گذاشته شود و در موتورهای جستجو نیز یافت شود، پس انتخاب یک وب سایت تلفن همراه انتخاب منطقی تری است.