بالا

۸ نکته مهم در طراحی وب سایت رستوران – قسمت اول

طراحی وب سایت رستوران

۸ نکته مهم در طراحی وب سایت رستوران – قسمت اول

مدت لازم برای مطالعه  این مقاله : ۳ دقیقه

این یک قانون است که برای طراحی وب سایت مناسب و کارآمد، ابتدا به بیننده وب سایت فکر کنید و از توقعات او آگاه باشید. اما وقتی نوبت به طراحی وب سایت رستوران می رسد، آنگاه چه چیزهایی مهم می شود؟ آیا واقعا مزه غذاها از طریق وب سایت رستوران قابل انتقال است؟! مگر چیزی غیر از مزه هم مهم است؟

بله، مردم دوست دارند که به رستوران بروند. برای غذا، برای آرامش و تفریح و داشتن اوقاتی خوش با دوستان خود. این موضوع را به خاطر داشته باشید که یک وب سایت رستوران، به معنای واقعی می تواند به صنعت غذا کمک کند آنگاه که امکانات خودش را جهت لذت هر چه بیشتر بازدیدکننده در اختیارش قرار می دهد!

بازدیدکنندگان این فرصت را دارند که با منو، سبک غذاها، طراحی داخلی و خدمات رستوران آشنا شوند. گذشته از این، وجود یک وب سایت به این معنا است که می توانید سفارشات خود را به صورت آنلاین دریافت کرده و نیز امکان رزرو آنلاین میز را نیز داشته باشید. وجود یک وب سایت، یک ضرورت در تجارت امروزی است.

به همین دلایل است که امروز قصد داریم در خصوص طراحی مناسب وب سایت رستوران نکاتی را بیاموزیم. در ظاهر به نظر ساده می رسد اما در باطن نکات ریزی وجود دارد که باید به آن توجه ویژه نمود.

پس همراه ما باشید با ادامه این مقاله.

  1. مخاطب خود را بشناسید.

از همان ابتدا باید بدانید که چه کسانی قرار است از وب سایت شما بازدید کنند. اگر یک دانشگاه در نزدیکی رستوران شما است، دانشجویان بازدیدکننده متداول شما هستند. اگر یک مرکز خرید یا مجتمع اداری در اطراف شما است، پس بیشتر باید توقع ناهارها یا شام های کاری را در رستوران داشته باشید.

پس این موضوع را جدی بگیرید خصوصا مواردی مانند سن و سلایق بازدیدکنندگان.

اما قدم بعدی چیست؟

اگر مخاطبین شما بیشتر دانشجویان (یا افرادی با خصوصیت های مشابه دانشجویان هستند)، پس طراحی ساده و روشن بهترین انتخاب برای شما است. اما اگر بیشتر با مدیران (یا کارمندان) در ارتباط هستید، طراحی شیک و سنگین (تیره) را در پیش بگیرید.

طراحی وب سایت رستوران

اگر مخاطب خود را به خوبی شناسایی کنید، می توانید ساعت هایی را جهت ارائه تخفیف در نظر بگیرید. (مثلا از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برای دانشجویان) و در چنین ساعاتی با استفاده از تکنولوژی های موجود، از طریق وب سایت به ایشان آلارم دهید.

و صد البته از وجود اسلاید شو در وب سایت نباید غافل شد.

 

طراحی وب سایت رستوران

  1. ساده بگیرید!

وب سایت یک رستوران خوب، باید حاوی صفحات مهم و ضروری باشد مانند خانه، منو غذاها، درباره ما و تماس با ما.

در کنار این صفحات، داشتن صفحه نظرات مشتریان در مورد کیفیت غذاها نیز قطعا خالی از لطف نیست.

پس طراحی وب سایت با صفحات زیاد و پیچیده را فراموش کنید.

  1. تماس با ما؛ راحت و سریع

فرم تماس با ما مهمترین جز یک رستوران است و از داخل آن باید امکان دسترسی به آدرس رستوران، شبکه های اجتماعی مرتبط، رزرو میز و سفارش غذا وجود داشته باشد.

پس، دسترسی به این صفحه باید سریع و راحت باشد. بدترین کار ممکن این است که صفحه تماس با ما، تنها شامل آدرس ایمیل باشد!

در عوض سعی کنید علاوه بر موارد فوق، امکان ارتباط با بخش های مختلف رستوران را به بازدیدکننده بدهید و سعی کنید نشان دهید که نظر و تماس او برای شما چقدر مهم است.

 

طراحی وب سایت رستوران

 

ادامه این مقاله را هفته آینده در وب سایت تکنوآرک مطالعه نمایید…